Jahodárna

Naše jahodárna Vám mimo jiné nabízí i možnost SAMOSBĚRU využívaného v posledních letech stále větším množstvím lidí. Tento způsob sběru jahod Vám umožňuje pohyb na čerstvém vzduchu a porozhlédnutí se po nádherné krajině Polabí, ve které je naše jahodárna umístěna. Vlastní sběr jahod ovšem podléhá pravidlům:

  • Neničit porost jahodníků
  • Trhat pouze zralé plody
  • Nenechávat v porostu jakýkoli odpad
  • Pohybovat se pouze v námi určeném prostoru
  • Sběrači sbírají jahody do našich kbelíků, které poté odevzdají u obsluhy

Cena začíná na 59,-/kg.

Vážení přátelé naší jahodárny, v minulých dnech se přes naší farmu přehnaly silné lijáky s kroupami a poničili nám až 70% úrody. Plody si na samosběru nasbíráte, je třeba ovšem počítat s tím, že se na na nich mohou vyskytovat vady způsobené kroupami. Omlouváme se, ovšem počasí zatím poručit neumíme :)

Denně od 8 do 19 hodin

 

Sláma nebo tráva?

Pokud v naší jahodárně využijete možnost samosběru, možná Vás napadne otázka, proč je mezi řádky jahodníků porost trávy a ne vystlaná sláma?

Dříve, když byla jahodárna v začátcích, jsme mezi řádky vystélali slámu. Plody jahodníku jsou sice po dešti čisté, ale sláma do sebe natáhne vodu a to je problém. Přijdou samosběrači a chodí po kotníky v blátě, které se zde vytvořilo.

Proto jsme přešli na metodu vysekávání řádků sekačkou. V řádcích je souvislý porost trávy a proto se zde dá pohodlně a čiště pohybovat i po dešti. Navíc tráva do sebe vodu natáhne a tak mnohem rychleji řádky vysychají. Vy si poté můžete samosběr plně vychutnat.